V Londýně vznikla krypta-bankovní asociace, prezidentem se stal Karel Fillner

2018-12-10 13:48:21

Díky moderním technologiím a blockchainu se nyní propojuje svět klasických bank se světem digitálních měn. Financování firem i budoucnost peněz tak přicházejí do nové etapy. Vzhledem k tomu, že se kvůli absenci právního rámce a regulace kryptosvět potýká s 90procentní neúspěšností projektů, je podle něj evidentní nutnost vzniku nových pravidel a zákonů.

„BACCA je dobrovolným, neziskovým sdružením v oboru krypto-bankovnictví a krypto-financí. Jejím smyslem a účelem je zastupovat, prosazovat, obhajovat a ochraňovat na národní i mezinárodní úrovni zájmy členů ve styku a v jednání s vládními i nevládními organizacemi a ve vazbě na tvorbu právních předpisů, technických norem a standardů,“ uvedl Fillner.

Asociace vzniká v době, kdy se v digitálním prostředí mění svět peněz i financování firem a digitalizace byznysu dosahuje vrcholu. BACCA bude podle Fillnera pomáhat klasifikovat a certifikovat poskytovatele služeb v souladu s platnou legislativou, utvářet a zlepšovat dobré jméno oboru. Dalším posláním asociace bude shromažďování informací a zkušeností, jejich analýza a následné zpřístupnění svým členům.

 

https://www.euro.cz/kryptomeny/v-londyne-vznikla-krypto-bankovni-asociace-prezidentem-se-stal-karel-fillner-1429854?fbclid=IwAR1pKeAd6JbZwuXlePZy60aso6wqcGnasxdgLnLxS6DlHejk_CzRV7l3Frk#utm_medium=selfpromo&utm_source=euro&utm_campaign=copylink

 

PwC: Většina firem se o blockchain zajímá!

Je bitcoin neekologický?