PwC: Většina firem se o blockchain zajímá!

2018-12-10 13:46:29

V souvislosti s technologií blockchainu, na které funguje nejznámější kryptoměna bitcoin, se často hovoří o revoluci. Ta však ještě nepropukla plnou silou, přestože bitcoin existuje téměř deset let.

 

Průzkum poradenské společnosti PwC mezi 600 korporátními šéfy v 15 zemích světa ukázal, že se o popsanou inovaci zajímá 84 procent oslovených firem. Výrazně menší část respondentů, 15 procent, však uvedla, že se v jejich firmě podařilo technologii nasadit do ostrého provozu. Další desetina se s ní momentálně nachází v pilotní fázi. Největší část oslovených, třetina, uvedla, že blockchainové řešení vyvíjí. „Všichni o blockchainu mluví a nikdo nechce zůstat pozadu,“ uvádí tvůrci studie.

Je však poněkud zarážející, jak pomalu jdou věci kupředu,“ uvedla pro agenturu Bloomberg šéfka sekce finančních služeb PwC Grainne McNamarová. „Mnoho lidí udělalo prvních pár kroků, ale pak zůstali stát na místě. Zřejmě jim dělá problém vyčíslit návratnost investice,“ dodala manažerka. Pro firmy je údajně také komplikované nahrazení či vylepšení stávající informační infrastruktury. Potenciál blockchainu, decentralizovaného řešení pro ověřování a ukládání dat, přitom část investorů označuje jako revoluční. V takovém kontextu bývá přirovnáván k vynálezu internetu.

 

Marshallové ostrovy pokračují v plánech na svou kryptoměnu

V Londýně vznikla krypta-bankovní asociace, prezidentem se stal Karel Fillner

Bitfi ruší odměnu za úspěšné hacknutí peněženky
2018-09-06 16:05:23

O nehacknutelné hardwarové peněžence Bitfi, kterou horlivě propaguje John McAffee, jsme vás již informovali ve více článcích. Přibližně před dva a půl měsícem přišla tato